niedziela, 31 marca 2013

DZIENNIK PRZYJEMNOŚCI

,,Codzienne zapisywanie 3 dobrych rzeczy, które zdarzyły się w ciągu dnia poprawia humor przez cały czas trwania doświadczenia, a jego efekty dają się odczuć jeszcze 6 miesięcy później. Dobrze więc uczynić z tego nawyk''( Seligman M. za Blum R.).

,,Dziennik przyjemności"" założyłam już dawno temu. Jest to miejsce, w którym zapisuję wszystkie przyjemności z każdego dnia (no prawie każdego, bo nie jestem systematyczna, ale staram się). I nie musi to być jakieś wielkie przeżycie; wystarczy dobra kawa, miły telefon czy uśmiech jakiejś osoby. Ludzie najczęściej lepiej pamiętają negatywne zdarzenia i prowadzenie takiego dziennika, może im pomóc w uświadomieniu sobie, że w życiu zdarza się wiele pięknych chwil.
Osobiście ,,Dziennik przyjemności"" pomaga mi, gdy dopada mnie tzw. dołek psychiczny. Wtedy od razu pojawia się uśmiech na twarzy i chce się mi się żyć! :-)

5 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, na pewno zajrzenie do takiego dziennika kiedy ma się gorszy humor skutecznie go poprawia.
  Poza tym jeśli zaprogramujemy się na wyłapywanie dobrych chwil przestaniemy przywiązywać tak ogromną wagę do tych złych momentów. Pomysł wcielam w życie od już :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia, naprawdę polecam! :-)

   Usuń
 2. Także założę sobie taki dziennik ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie po odbiór nominacji ;) http://coziwant.blogspot.com/2013/04/zwierzenia-2.html

  OdpowiedzUsuń