wtorek, 26 czerwca 2012

I po sesji


W końcu po sesji. 
Ostatnie miesiące były wręcz wyjęte z mojego życiorysu. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. No i praca oczywiście - ,,żyć nie umierać’’.
Ale pytanie: czy to wszystko ma sens???
Z nauki mało wynoszę, ponieważ jak wiadomo nasze polskie uczelnie przepełnione są masą zbędnego materiału, który my biedni studenci musimy wkuć. Łudziłam się, że nauczę się czegoś na psychologii. Co roku powtarza się historia, te same teorie sprzed 100 lat i mnóstwo nic nie wnoszących regułek do wkucia.  
W dodatku jak większość studentów na moim roku straciliśmy nadzieję na pracę w swoim zawodzie po studiach. I chociaż jestem zadowolona ze swojej aktualnej pracy, to jednak coraz bardziej uświadamiam sobie, że nie chcę takiego życia.
Utrzymuję się sama i co z tego, że lubię swoją pracę, skoro nie starcza mi do końca miesiąca, skoro nie mogę się rozwijać, zapisać na ulubione zajęcia, kupować sobie wartościowych książek, o ubraniach nawet nie wspomnę.
To wszystko mnie już przytłacza i nie wiem co dalej.
Czy mam wyjechać z kraju i szukać ,,szczęścia’’ poza jego granicami?

8 komentarzy:

 1. Chciałabym napisać jakiś mądry komentarz, ale niestety doskonale Cię rozumiem :( i wciąż nie znalazłam żadnej złotej rady na te bolączki. Sama już dwa razy rzucałam studia właśnie przez ten "system". Decyzja o podjęciu studiów była przemyślana, zgodna z moim wyuczonym zawodem, jednak studia tak mi to wszystko obrzydziły, że pracować w zawodzie nie zamierzam... Od tego roku zaczynam dwa całkowicie inne kierunki, może w końcu znajdę swoją drogę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę powodzenia i podziwiam Twoją determinację.
   Polski system jest zdecydowanie przestarzały mimo że nieustannie go ,,udoskonalają''.

   Usuń
 2. No niestety takie realia, nie trać nadziei ja wciaż wierzę że będzie dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie dobrze, zawsze po burzy wychodzi słońce, więc głowa do góry :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również myślałam o wyjeździe za granicę, niestety trzyma mnie tutaj mój luby. A co do nauczania to niestety tak jest wszędzie, a podobno na studiach uczymy się tego co na prawdę nam będzie potrzebne..

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiem, że zabrzmi to być może banalnie, prosto i bez jakiegoś głębszego sensu, ale pamiętaj, że to TY podejmujesz w swoim życiu decyzje, i że nigdy, ale to nigdy nie należy się poddawać. Żeby nie wiem jak źle i beznadziejnie było, za chwilę może być o niebo lepiej :-) Sytuacja na rynku pracy jest jak jest, nie zmienimy jej o tak, ale o tak możemy zmienić swoje życie. Wystarczy zdać sobie sprawę co stoi mi na przeszkodzie, i walczyć z tym! :-)
  W każdej walce mamy zwycięstwa, i porażki jednak to jaka będzie nasza przyszłość zależy od tego ile razy podniesiemy się z ziemi i jakie wyciągniemy wnioski.
  Wierzę w Ciebie, i wiem, że sobie poradzisz, a przyszłość będzie wspaniała i taka jaką sobie zaplanujesz :-)

  Pozdrawiam Paweł

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Wam za słowa otuchy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też miałam takie wątpliwości jak Ty.
  Skończyłam 4 szkoły, mam ponad 20 szkoleń i kursów, 4 lata doświadczenia, liczne nagrody.
  Zdecydowałam się wyjechać do Anglii, podszkolić język i tam robić karierę jako coach. Co będzie? Czas pokaże.
  "Nie bój się bać!"

  Trzymam kciuki za dalsze przemyślenia:)
  Pozdrawiam!:-)
  http://www.iwonaturzanska.pl/

  OdpowiedzUsuń